خانه>تشریح راهکارهای جذب همیاران طبیعت و مشکلات مرتبط در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری
تاریخ بروزرسانی: 13 مهر 1398

تشریح راهکارهای جذب همیاران طبیعت و مشکلات مرتبط در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، جلسه تشریح راهکارهای جذب همیاران طبیعت و مشکلات مبتلا به آن با حضور مهمانان ستادی، رئیس و کارکنان اداره آموزش ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل و ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ها در محل سالن جلسات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری برگزار شد.

دکتر عزت ا... حسینی معاون دفتر ترویج سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور در این جلسه گفت: ما یک دانش بومی داریم که ممکن است در هر منطقه ای فرق داشته باشد حتی دانش آموزش ما نیز همین طور است.ما به کمک دوستان کارگاه های آموزشی در روستاها و مناطق برگزار می کردیم که در هر روستا و منطقه سیستم آموزشی ما فرق داشت.مثلاً جایی در رابطه با سیلاب و جایی در رابطه با گردشگری.

حسینی اضافه کرد: ما در گذشته یک تجارب آموزشی داشتیم و الان رو به رشد هستیم.لذا باید در بحث آموزش و ترویج بر حسب تجربه به دل مردم برویم که آن هم تکنیک و تجربه ای می خواهد.باید برویم در بین احاد مردم و با آن ها برنامه بنویسیم که این موضوع هم مستلزم یک تکنیک، فن و تجربه ای دیگر است.

وی تصریح کرد: از فضای مجازی می توانیم در پیشبرد امور بیشتر استفاده نماییم چرا که دسترسی را بیشتر می کند.

ایشان ضمن بیان این مطلب که ما زمانی می توانیم مشارکت مردم را داشته باشیم که یک گروه هم هدف را شکل دهیم، افزود: بحث اصلاح کارت همیار طبیعت، سند جامع و راهبرد انجمن مردم نهاد و دستورالعمل را برای سازمان ارسال کردیم تا بهترین نتیجه و اقدامات موثری را در آینده داسته باشیم و ان شاا... دو تا سه کلاس تخصصی برای آموزش همیاران طبیعت دانش آموزی و محافظ مروج خواهیم داشت.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری

 

نظرات